Jowanka i Pierścień okładka
Rok wydania: 2022
Ilustracje: Monika Pollak
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176

Jowanka i Pierścień Kurantów

Trwają najlepsze ferie zimowe w życiu Jowanki. Tata ma dla niej czas, a przyjaciele szukają zimowej bazy na opuszczonych działkach. Hm… czy powiedziałam „opuszczonych”? Jak na opuszczone miejsce panuje tu zdecydowanie zbyt duży ruch. Tym razem dzieci trafiają na ślad prawdziwej afery kryminalnej, w którą zamieszany jest elegancki staruszek, karyliony i ludzka zachłanność, a Jowanka znowu wpada w tarapaty i znów z pomocą przyjaciół udaje się jej z nich wykaraskać.

 

Myślicie czasem, gdzie podziały się świetne, mądre, rozbrajające poczuciem humoru książki dla dzieci? Właśnie trzymacie w ręce jedną z nich!
Katarzyna Wasilkowska znalazła swoje miejsce w literaturze dla dzieci i jest tu prawdziwą panią na włościach. Patrzy na świat oczami dziecka, ma absolutny słuch literacki i zmysł obserwacji. Świetnie rozumie, że dziecko ma prawo do własnych spraw i problemów. Jednocześnie rozbraja czytelnika poczuciem humoru i uczy beztroski, a to bezcenne w dzisiejszych niełatwych czasach.
Książki Katarzyny Wasilkowskiej to lektura obowiązkowa. Polecam!

Renata Piątkowska

***

Zanim ukazała się książka papierowa, powieść była czytana przez autorkę w sieci jako kryminał w odcinkach:

Niezależna kontynuacja Jowanki i gangu spod Gilotyny. Pierwsza wirtualna, odcinkowa powieść kryminalna dla dzieci, czytana przez autorkę.
Projekt realizowany w ramach Stypendium MKiDN Kultura w sieci, jest darmowy i ogólnodostępny. Premierowe publikacje odcinków miały miejsce od czerwca do sierpnia 2020

 

 

Wszystkie opublikowane odcinki: