Prasa

Głos – Gazeta Polaków w Republice Czeskiej, 26.10.2018.

Pod polską księgarnią Zenona Wirtha w Czeskim Cieszynie, od lewej twórczynie: Katarzyna Wasilkowska, Barbara Gawryluk, Grażyna Bąkiewicz, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Kołodziej oraz Helena Legowicz, prezes PZKO i SPPK
fot. Ewa Sikora

wersja elektroniczna glos.live
o „Walizkach 2018” – tu

SAMODOBRO, wywiad. 16.01.2018.

fot. Piotr Vasco Wasilkowski © 2008


Magda Galas z SAMODOBRO łączy modę z literaturą. Magda poprosiła mnie o napisanie bajki-inspiracji do stworzenia kolekcji ubrań. A potem ze mną porozmawiała.

Audycje radiowe

Aktualności Radia Czeskiego w Ostrawie, 24.10.2018.

fot. Ewa Sikora

Relacja red. Emilii Świder z nieformalnego spotkania twórczyń literatury dziecięcej, które miało miejsce 15 października 2018 r. w domu członkini zarządu SPPK, Ewy Sikory, podczas XII akcji „Z książką na walizkach” na Zaolziu. Mówią: Grażyna Bąkiewicz, Anna Czerwińska-Rydel, Barbara Gawryluk, Katarzyna Kołodziej, Katarzyna Ryrych, Katarzyna Wasilkowska.

RDC, Ciotka Książkula, 09.12.2017.

(z Felą i Kostkiem)


Z Małgorzatą J. Berwid, w audycji Ciotka Książkula zaprasza, o Baltazarze, Poduszkowcach z Wydawnictwa Literatura, zimie i… Roaldzie Dahlu.

RDC, Ciotka Książkula. 03.12.2016.


W Polskim Radiu dla Ciebie, Małgorzata J. Berwid rozmawiała ze mną o Jowance, Mleczaku, Królestwie i nagrodzie Guliwera. Podcast tutaj.

Relacje telewizyjne i wideo

TVKurier Galicyjski, 19.05.2017.

6 Czarodziejska Noc w Bibliotece, wspólny projekt Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie, Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, organizowany z myślą o najmłodszych czytelnikach ze szkół polskich we Lwowie i Ziemi Lwowskiej w wieku od 9 do 13 lat.