Autorzy: Joanna Papuzińska, Zuzanna Orlińska, Liliana Bardijewska, Beata Ostrowicka, Grzegorz Kasdepke, Paweł Wakuła, Agnieszka Urbańska, Katarzyna Wasilkowska, Renata Piątkowska, Joanna Wachowiak, Kalina Jerzykowska, Katarzyna Ziemnicka, Marcin Brykczyński
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Literatura
Ilustracje: Joanna Kłos
ISBN: 978-83-7672-501-7
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224
Kategoria wiekowa: 5+

KUP ON-LINE »


Czarownice są wśród nas

Antologia z cyklu Polscy pisarze dzieciom

Czy podejrzewalibyście, że pani woźna, ciotka albo niepozorny sąsiad czarują lepiej niż cały sztab nauczycielski z Hogwartu?
Uprawiają magię widoczną wyłącznie dla dzieci – a to ze szkolnego słabeusza robią pewnego siebie chłopaka, a to zmieniają grupę szkolnych rozrabiaków w gromadę pomocnych zuchów, to znów pokazują, że z pozoru niewinna wizyta u ciotki może zamienić się w mrożącą krew w żyłach przygodę…
Czarownice są wśród nas to zbiór trzynastu opowiadań dla dzieci, które lubią tajemnicze zjawiska i nietuzinkowych bohaterów.

W opowiadaniu Wiedźmka i mag, spotkacie jedenastoletniego Wawrzka z Jowanki i gangu spod Gilotyny oraz jego młodsze rodzeństwo – Patysia i Zuzkę. Tym razem Zuzka gra pierwsze skrzypce, a Patyś dotrzymuje jej kroku. Warzą, zaklinają i odczyniają, a do wszystkich czarów dowalają potężnych dawek witaminy M.