Rok wydania: 2020
Ilustracje: Robert Konrad
Oprawa: twarda

Świat Mundka

Wiesz, jak to jest, kiedy zaczynasz odkrywać w sobie talent? Kiedy nieśmiało przeczuwasz, co chcesz w życiu robić? Podejmujesz własne decyzje i ponosisz za nie odpowiedzialność, zaczynasz tak trochę (naprawdę odrobinę) domyślać się, o co może chodzić w tej całej dorosłości, badasz stopami niepewny, i co tu dużo gadać, grząski grunt i wtedy, niczym Kapitan Majtas, czy inny Superman pojawiają się Oni. Rodzice. Kochający, troskliwi i Wiedzący Lepiej.

Masz trzynaście lat, a za sobą kilka potyczek przy rodzinnym stole? To może znasz Mundka, który chce rysować komiksy, ale jego ojciec nie widzi w tym ani trochę przyszłości? Może jest w twojej klasie jakaś Inga, która trzyma marzenia w tekturowym pudle na dnie szafy? Albo łysi bliźniacy o wielkich imionach, którzy chcą robić małe rzeczy? Oddaję Ci 𝘚́𝘸𝘪𝘢𝘵 𝘔𝘶𝘯𝘥𝘬𝘢, bo pewnie trochę przypomina twój.

Powieść wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, wyróżniona w konkursie Książka Roku 2020 PS IBBY oraz nominowana w pierwszej edycji konkursu Literacka Podróż Hestii.